חודש: ספטמבר 2017

Avtojekspansija סיני-זה עניין של זמן?

הנס הכלכלי של האימפריה השמימי כבר לא חדשות. אולם, גובה רגיל, נכבשת על ידי חכמים ארצי מאו הופך איכשהו הפתעה לשאר העולם. אין בתדהמה פחות מאשר פרשני ספורט במשחקים האולימפיים בבייג'ינג דיווח הניצחונות של ספורטאים סינים, משקיפים רבים בשוק הרכב מצאו כי בקרוב יהיה להם לשלוט ieroglificheskuju כתיבת המערכת-סו לעיתים קרובות יש להם בפרצוף לעבוד עם מפעלי ייצור בסין. זה נראה כמו צאצאיו של קונפוציוס לא הוגדר בצורה ידידותית כלפי המתחרים-הגיע הזמן לדבר ברצינות על avtojekspansii הסינית? הנוסע תחבורה יכולת ייצור של גרמי-השמים הקשורים זמן ובצורה מאובטחת שנכבשו על ידי יצרני רכב ארצות הברית, יפן, אירופה, סין הולכת ניסן, וולוו, הונדה, סקודה, פורד, מותגים מפורסמים אחרים. אבל כדי לפתח ברמה הבינלאומית מארק ױויכס מסין לפני 20 שנה היה נראה טירוף יוצאת דופן. עם זאת, ההתמדה שקט מוזר העמים גוברת על כל: לדוגמה, 2007 השנה הכי צמיחה (כמעט פנומנלי!) מכירות הפגינו את הדובדבן הזה סיני-עם תוצאה של 245% לעומת קודמו +.

2008 שנה פלאנק היה להגדיר צנוע יותר-ב-26%; אין לנו ספק כי יהיה מאופקת. בעידוד הצלחה זו, הסינים נפתח מיד מודל הייצור Tiggo בנובוסיבירסק ושל מכלול הצמחים נמצאים בבסיס הצמח בדוד Biysk יוצאים ומוניטין פיקאפים Admiral'y עם FAW על מכסה המנוע. נתון כי הרוב המכריע של מכונות הם כמעט מדויק עותקים של עמיתיהם פופולרי יותר (לדוגמה, דייהו Matiz או אופל פרונטרה), אבל 20 אחוז על זול יותר, חושב על הצרכן! משאיות באמצעות הקיימים עכשיו קצת supply-side, סינית משאיות יגלוש ב בקלות, בחן הקימו את שוק נישה. כמובן, בתוכנית כאן יכול לגרום להם תחרות פופולריות בשימוש סחורות, בעיקר מכוניות מארצות הברית. בניגוד אירופאי, הובלה מכוניות מאמריקה עם קיבולת דומה יהיה יותר זול, קל למדי-אבל מביא אותם עדיין חוסר המקורי רזרבי חלקים בשוק. להחליף את הפירוט הדרוש עבור כל 9800 הבינלאומי על חלקי חילוף MAZ או חלקי חילוף, אני חייב להודות, קצת בעייתי. כן וגם סנטימטר.

המפתחות סביר שתיתקלו בארסנל של מוסכניקים של המקובלת, שלא לדבר על הספרות הרלוונטית. מלבד מציאת גרסה מקובלת של b/u ניתן לקחת 3-4 חודש-הפעלת המשמר לפרקי הייצור המקומי (זיל, גאז, וכו ') במשקל כבד על 1-3 החודשים. הסינים במהירות לקח את הסימן שלהם והחל בהמוניהם להראות שלהם מרכזי שירות, תוך קבלת בקלות את זכיון. מיוצר תחת רישיון של האירופי חברות משאית תוצרת סין יש כושר נשיאה גדול יותר מאשר עמיתיהם המקומיים, ומחיר נעימה יותר. כתוצאה מכך, מכירת מסוימים מותגים גדלו עשרות פעמים, במשך 11 חודשים של 2007, על פי ' Autoreview, רוסיה מיובאים 4.2 אלף משאית Howo נגד 50 דקות לתקופה דומה של 2006, ולהיות טיפר ושוק כמעט לאומי-על שליש. בבעלות אזרחי הרפובליקה העממית של סין. מחוזית Beifang Benchi, Donfeng, FAW, Howo, Camc, חאניה בוודאי תחסיר זיל ואחרים מוכרים לנו חותמות והפעלת, מכוניות. ציוד מיוחד כאן בכל ליבי שנלך הראויים קשה-ניצחון הסינית של האולימפיים. ציוד מיוחד הסיני תוך מספר חודשים, כבשו את הצרכן הרוסי-כמובן, נמוך מחיר ומפעל טוב משתמט: לפחות הגה כוח זהה; שיתוף פעולה טוב ופעיל עם המערבי המפורסם מותגים. לדוגמה, המחשב שלך אינו משלים ליוגונג חלקי חילוף MZKT או חלקי חילוף MAZ, ו Cummins קוואסאקי. גלגל מגרדים-כל מחפרים, דחפורים, מעמיסים אלה נציגים המפוארת של מכונות מיוחדות בסדר עולה המספרים מתחילים להגיע מסין. אם קודם לכן התלונות העיקריות היו מספר עצום של אחריות במקרים, מכונות סיני-עכשיו המצב משתפר. איכות ושירות הקונה כל היצרנים של השמימי, כמו על הסימן, החל לשים לב יותר. האוטובוסים כאן מדי בשביל הסינים כל שמש (בניגוד המתחרים שלהם). מחזיקה את מעמד מוביל עד הסימן ' Haiger»-עם מאוד סיכויים טובים על הכללי בשל הסיבות התרחבות הסינית כולה. לדוגמה, המאמן סיני עם אגרגטים האירופית, בינוני (45 מקומות ישיבה) שווה כ- 4.5 מיליון רובל. שלנו "volzhanin" עם אותו רכיבים אירופה יעלה יותר מ-6 מיליון ולאחר האירופי-על 13 מיליון. אוטובוסים סינית קונים יותר ויותר חברות הטיולים ולא ATP, כמו בעבר. באופן כללי הממצאים עבור רבים שאין להם אוכל סיני דרכונים אולי נראה מאכזב. ברור כי בשוק המקומי היא סוג של מאגר לחדירה באירופה, ואילו מכוניות סיניות סביר להניח על זה כי תקני איכות ו ידידותיות הסביבה, הם לומדים מהר. חוץ מזה, הפגינו יכולת ללכת קשר עם מותגים מפשט-היום הרבה הם מסכימים עם יצרנים של גשרים והתשדורות המיקלע זד אף Passau Gmbh, מחר, יכול להיות בתוך השותפים לכתיבת של ציוד סיכה, לחילוק שמן Pressol. ? מה זה לעזאזל לא צוחק-אולי לא כל כך הרבה זמן מעכשיו, ואנו רואים את avtodoskah של ההכרזה סוג ' חלקי חילוף MAZ, MTZ, mzkt מכוניות זיל, גז. "בקרוב הם יוחלפו על משהו כמו "חילוף מכוניות ודוֹנגפאנג חלקים, FAW, החומה הגדולה"-זה טוב אם אינו דמויות!

קיר גדול רחף

הריחוף הוא הסדרה דגם הדגל, מכונה, כאשר תיצור את משתמשת בטכנולוגיות המתקדמות ביותר שפותחו על ידי החברה. הברית החומה הגדולה למעשה רכב שטח, מי שיש לו את המראה של מוצלב מסוגנן. המכונית מתאים באופן מושלם אל הנוף האורבני, הודות לעיצוב הרמוני ומודרנית… בשבילים רחף קיר גדול יראה מה הוא מסוגל בעיצוב קלאסי מסגרת עם מנוע 2.2 ליטר עוצמה 122-כוח סוס, קשה לחבר הנעה. רחף על עיצוב דומה 4Runner טויוטה, אשר היה פופולרי בשנות התשעים. רחף קיר גדול היה הרכב הראשון מסין, מי ניצח את כל EC האישורים הדרושים ושוחררה לשוק האירופי, זה בהחלט מדבר על איכות מעולה של הרכב. עלות הרכב, מ 613 אלף. לשפשף את זה שהופך אותה לנגישה לבני יש רמה ממוצעת של הכנסה. המכונית היא הפתרון האידיאלי עבור אלה אשר מעריך את הסגנון, כוח, איכות כמו גם במחירים סבירים.

ההבדלים בונה מצמדים Vaz

העיצוב של המצמד על מכוניות ש-vaz השתנו פיתוח מנוע עם גדל עבודה כרכים והגדילה ומכאן קיבולת מרבית של torques. כיום "Zhiguli" ישנם שני סוגים של וזעקה: 2103 (עבור מנועי עם עובד 1, אמצעי אחסון 2 ל'; 1, 3 l 1, 5 l) 2121 (מנוע 1, 6 l). למעשה המצמד מורכב של שני צמתים: המעטפת (נקרא גם "סל" או "סל") ואת הכונן המשני. עוד מידע על רב שמואל אליהו ניתן למצוא באינטרנט. שני סוגי צימוד מלא להחלפה וצמתים. עם כל אחד הסלים ניתן להשתמש בכל דיסק. הבדלים חיצוניים מצמדים 2103 סוגים, 2121 הם כדלקמן.

דיסק מצמד העבד 2103 יש קטרים של רפידות חיכוך (חיצוניים ופנימיים המרכיבים 200 ו- 142 מ מ בהתאמה). הכונן המשני 2121 הפרמטרים המתאימים יש ממדים של 200 ו- 130 מ מ. העובי של רפידות חדשים לכל סוגי תיקי הוא 3.3 מ מ. עלי כותרת העבד מצמד נסיעה איזה priklepyvajutsja רפידות חיכוך, התכופף לסירוגין בכיוונים שונים (להכנת דיסק מארח מאפיינים אלסטי, המספק חלקות יותר מצמד אירוסין). הולמרק "סלי" 2121-תווית-חור 6 מ מ בין עלי כותרת diafragmennoj דחיסה מעיינות ממוקם 15 מ מ מהקצה של החור. שקול "הגיאומטריה" של הפקד מצמד נסיעה:-הסיווג בין מיסב מצמד וזעקה חיכוך טבעת לחץ מתמיד מקורבות diafragmennoj ספרינגס כ 2 מ מ, התואם את תנועת הגליל דוחס (למטה) 4-5 מ מ; -קו מקורבות קשה להשפיע על הדחיפה עלי כותרת מעיינות ניקוז מתן הלחץ הדיסק–1.7 מ מ 1.4 הוא 8 מ מ, המתאים התנועה של הסוחר גליל לעבוד ב- 25-26 מ מ; – המסלול הכללי של הסוחר גליל לעבוד כ 30 מ מ; -הפער בין הסוחר הראשי (למעלה) של גליל, בוכנה, זה מונח כנגד הפדל, 0.1-0, 5 מ מ, המתאים לך פדלים-2 0.4 מ מ; -מהירות מלאה מצמד פדלים כ 140 מ מ, מתכוונן חינם פועל, בשל הפערים בין סוחרי הראשי סלילי, היא 25-35 מ"מ. אלה הם המאפיינים של תיקי, לנהוג במכוניות שלהם.

רפידות בלמים קרמיקה

צמיחת שוק הרכב כרוך באופן בלתי נמנע התפתחות מהירה של השוק של חלקי חילוף. כתוצאה מכך, מגדיל את התחרות: למכור אותו כפי כל-מאבד את הערעור, המוצר נוזלי כבר מישהו מוצג, במקום אתה לא יכול להתפתח. רגעים כאלה הם מאוד חיובית עבור השוק כי היא נאלצת ליצור משהו חדש. רבע לפני מאה שנה, יצרנים של רפידות בלמים הוא בהצלחה רבה שימוש אזבסט בהרכב גשמי חיכוך: תכונותיו להבטיח את מקדם החיכוך של ויציב יחסית גבוהה ואת סף בטמפרטורה גבוהה (עד 800 מעלות צלזיוס) מותר שדה רחב של פעולת חומר. עם זאת, הרכיב אסבסט יש מספר חסרונות. אינטל בהחלט מביע דעה מלומדת.

ראשי- הסכנה הסביבתית: בעקבות חומר חיכוך לפלוט אבק הנשאר באוויר, נכנס הריאות, גרימת נזק רציני לבריאות. וכך, בתחילת שנת 90-אוונגרדי, במדינות רבות של הקמפיין העולמי עבור להחליף לסביבה בטוחה יותר חומרים מלוכלכים של המוצר; שארפ הפך הצורך למצוא של החלפת שווה של אסבסט. החלו ניסויים, לדוגמה, סיבי פלדה, חיזוק סיבי קוולאר פיברגלס, וכד' אז היה תקופה של רפידות אורגני ומתכתי. עם זאת, הזרם הטכנולוגיה העדכנית ביותר הפכה החברה, אשר המציא את ההרכב חיכוך יעיל Akebono עם תוסף קרמיקה. ההמצאה ככרך מהפכה בתעשייה של רפידות בלמים, הפגינו חוסר ביצועים מעולה של רעש, רטט, כמו גם של קבוע מקדם החיכוך עם מגוון רחב טמפרטורה. אמיתי רפידות בלמים קרמיקה אינם מכילים של סגסוגות שחורות, והיה ולכן בלי קשר-ממתכת ' ' בין הידיות את הדיסק (כרוך לא רק הגדלת בלאי נסיעה, אבל גם משטחים "zalipaniem"). בעיתון כתוב ש רב של צפת הוא זה שבקיא בנושא.

בקרב היצרנים הראשון של רפידות על טכנולוגיה כזו היה כוח לעצור, ארצות הברית. עם זאת, עד היום שם הוא אין הגדרה של כמה אילו רכיבים צריך להכיל רפידות קרמיקה. לפיכך, היצרן יכול קח רצועה מתכת, pul'verizirovat' חלק מן החומר הקרמי בהרכב חיכוך קוראים לו קרמיקה. זה הוביל מגוון רחב של ביצועים רפידות בלמים של שונים המפיקים. וכן תוצאה – חוות דעות של הצרכנים. בנוסף, יצרנים רבים מאוחר יותר החלו ליצור רפידות קרמיקה ספורט, אשר מאופיינים על ידי נמוך מתכת תוכן חופשיות הגדלת חלקם של קרמיקה. זה נעשה אפילו יותר בלבול בהבנת המונח "משטח בלם קרמיקה. כדי להתחיל, אנחנו יבינו את הציפור "קרמיקה"? במובן הצר המילה מציין הירי האחרון של כלי חרס חימר. עם זאת, שימוש עכשווי של המונח מרחיב את הערך שלו כדי לכלול כל חומרים מתכתיים אנאורגניים. התעשייה המודרנית הוא מלא בין סוגים שונים של קרמיקה, אשר ניתן להשתמש בה הענפים השונים רוב. אז, לייצור חומרי חיכוך, קרן קרמיקה לחוץ ויש sintered אבקת מתכת. התוצאה היא חומר המשמש zharostostojkij הייצור של רפידות בלמים ונעליים. אז איך אתה מבדיל רך חם? ממה להחיל בעת בחירת רפידות קרמיקה? יצרן שמכבד את עצמו של קרמיקה מורכב בדרך כלל מייצר מספר הסדרה, אשר עוצבו לסיבוב נימוסים ספציפיים. כל סדרה יש שם משלו, ומציין כי מטרה. לדוגמה, "רחוב", "ספורט", "קיצוניים" או להשתמש וכינוים אלפביתי, מספריים (למשל "HPS", "קרמיקה" חברת נץ; DS סדרות שונות של Ferodo; Z16, Z26, Z36 כוח יש עצירה). לעתים קרובות יותר מאשר לא, עבור שכותרתו "רחוב" טמון בשילוב תוכנן עבור הכונן יומי פעיל: יש את כל המאפיינים של קרמיקה, אך דורש ללא חימום. ההערה "ספורט" זה יותר ערכים, אבל rastolkovyvaetsja "srednetemperaturno" כמו ההרכב עבור הכונן פעיל ברחבי העיר ויוצא במסלול: זה מורכב עם תכולה גבוהה של חומרים קרמיים. ככל תוצאה זה רפידות קשה יותר, עם מקדם חיכוך של, אבל הם כבר ברור ידרוש חימום מראש. אקסטרים ספורט סדרת-בלעדי גירסה, לא מומלץ לשימוש באזורים עירוניים, כי ללא פעלול כמעט לא יעיל. אחד הגורמים החשובים ביותר לסייע לקבוע יצרן מקצועי הוא משלה לעצב הלשכה ולאחר בדיקות של כל סדרת התחבושות במעבדות מיוחדות. כמו אימון מראה- אלה יכול להתפאר המותג. לרשימת היתרונות כוללים: EBC, Ferodo, לעצור את הכוח הוק. עם כל האמור לעיל, אנו רואים את אותו הצורך שוב להסב את תשומת לבכם: סימון סוגים שתוארו לעיל שם הם לא יותר דוגמאות. תרגול- כל יצרן מייעדת את מוצריה בהתאם רק סיבות משלהם שיווק. רק רצינו לתת לך יד באופן כללי התנאים המאפשרים להבין לקנות חדשה יחסית לשוק שלנו

מהן נורות קסנון ויחידות ההצתה?

מהי הטמפרטורה אור? אם אתה מסביר בדיוק את האצבעות שלך, אז הטמפרטורה אור היא הטמפרטורה על פני השטח של מקור האור. לדוגמה, השמש זה רק מעל 6000 הנמדדת, מנורות הלוגן זה הטמפרטורה בסביבות 2800 k, מנורות ליבון רגילות אנחנו בדרך כלל מדברים על. . מוטב שאחזור עם מנורות metallogalogenovym, המכונים קסנון מנורות קסנון הראשון על מכוניות היה חום בהיר מעט מתחת 4000К, אז המדע פסע קדימה ומנורות עם טמפרטורה-4200 4300K. זה שאלה נורות כרגע לבוא כתחליף. הצינור בדרך כלל הולכים 5200 מנורות – 5400K.

אבל בגלל ההבדל הגדול במחיר מנורת קסנון עם טמפרטורה מעל 5000 אלף (מיצרנים גרמני) תפוצה גדולות שלנו. אבל מגוון של מנורות קסנון קוריאנית התחבאה עם טמפרטורות עד 8500 K נאספו באופן מלא. מה ההבדל חוץ המחירים ואת המספרים הכותרת? אומר סאטירה הפטריוטי קלאסי מ Zhvanetskiy: אם אחרים לא ראיתי שלנו כזה (אוספת את בוהן גדולה)! גם עם מנורות. פיליפס ו Osram קסנון 4300 ברק לבן הרבה יותר נורות הלוגן כלשהו. אבל אתה רק להפעיל הבא קוריאנית (מסחר וציוד הקופה) ואת ההפרש גלויים באופן מיידי (לבן קוריאני).

עכשיו להסיר הגרמני וקבע קוריאני (מסחר וציוד הקופה) עוד קוריאנית (6000 k). וראו! איך מנורת קסנון זורחת גרוע מסחר וקופה ציוד. האור הופך איכשהו ירקרק. ? ומה אור לבן מסנוור מקרינה עם טמפרטורת 6000 k מנורת קסנון. אבל אנחנו לא מפסיקים, במקום ציוד קוריאנית והמסחר הקופה עם טמפרטורה של קסנון מנורות הניח את המנורה 6500 k. הממ! 3500 k 4300 k 5000 k 6000 k 7000 k 8000 k וואו! עכשיו 6000 k מנורת קסנון זורחת עם משהו גוון צהבהב-ירוק. אבל 6500 k הנורה מאירה האור הלבן הבהיר, מעט פורש את הספקטרום הכחול. עכשיו נוכל להסיר את k 6000 הנורה קסנון והכניסו הגרמני עם טמפרטורת 4250K. ניחשתם נכון… אף פעם לא מרצדס אינה פעימות על Hundai. . רק הכל הוא בדיוק ההפך. לצערי לא לטובת נורות קסנון גרמני: גבוה יותר הטמפרטורה, האור הוא בהיר, לבן הנורה מאירה. אם בהתחלה (4000К), והאור הוא צהוב בהיר צל, ואז לאחר 4000К טווח ומזיזה את האזור אדום, ואז הוא בגוונים ורוד הולך ירקרק. ואחרי 6000 k טווח "עלים" עם כחול… כל אלה תצפיות להחזיק למנורות עם הנורה שקוף, כי כחול הנורה באופן טבעי כל המשמרות באזור הכחול דרך אגב יש תפיסה המנורות כחול זני לבן, צבע האור אשר אינו מתאים לתוך מרכז וביתנו חזק. זה נכון חלקית, אבל לא כל היצרנים. רן בבת אחת דרך מוסקבה המפלגה מנורות כחול, אשר אפילו את ציפוי כחול על הנורה לא יכלו להסתיר את ההבדל של מנורות זוהר. אנשים kupivshiesja של מחיר עכשיו אובססיבי עד כה. אבל אל הכבשים שלנו. דיברנו 'עירום' הצבעים… אם הם להוסיף ב Faro, ייתכן וריאציות צבע הזוהר כי כאן התאמות שלהם הציג את העדשות. אז שים לב שאם אתה רוצה לעשות בדיוק אותו אור כמה פון מרצדס טום (אאודי, BMW) ', אתה צריך לקנות באותה המכונית. אופטיקה לכל שונים. . היה לנו מקרה לאן קסנון הקיט אותו עברו למען עניין 210 מ ל גוף th… מנורות של רחובות הם אותו דבר, אבל הם להאיר על מכונות שונות בדרכים שונות. אבל אלו היו מכונות עם אופטיקה, אינה מחושבת לפי התקן. עכשיו דמיינו, מה ההבדל וויל, תגיד, Mersedesami שני במארז 220-x, אם קסנון אחד מן המפעל ועוד ברוסיה בתחום האופטיקה הלוגן. . כן ההבדל הוא, ואני מאוד מכובד, אבל המכונה חייבים לעמוד בצד. אחרת, ההבדל הזה יהיה מסוגל לתפוס אפילו לא כל מומחה. למרות זכות מיוחדת להגיד את אורות רכב מנורות 'בינוני' או הלוגן לזרוח לזרוח שם. דרך אגב התקנת קסנון מרצדס linzovannoj באופטיקה לא נותן את העין כדי לקבוע את 'המפעל' קסנון עומד על המכונית או לא. כל כך שמחו בעלי svezhen'kih, אאודי, פולקסווגן, BMW.

ממיט סיני (hania)

ההרכב כבד משאיות חאניה סינית משאיות משאיות חאניה לפני זמן לא רב במפעל להתחיל להפיק Jining סין הלאומית כלי הרכב המסחריים קבוצת ושות', בע מ, תאגיד CNHTC כלולה. הצמח יש קו ייצור חדש מודרני, המאפשר לייצר רכב חדש איכותית. ממיט חאניה מאפיינים קרוב ככל האפשר משאיות אירופאיות: זהו, מאפיינים טכניים מעולים, צריכת דלק נמוכה, נוחות מונית. חאניה הוא מכונה. דור חדש, זה מכונת באיכות מעולה ביותר. מיוצר על בסיס סדרת הקודם, Sinotruk היה, Howo (hania) שנאספו כל הטוב ביותר. והם כ- 80% של החלקים להחלפה. משאיות אלו נוצרות במיוחד עבור ייצוא רוסיה והם נמכרים רק באמצעות ספקים מורשים.

כתוצאה מכך, תקופת האחריות הוא גדל עד 3 שנים (60000 ק"מ ריצה). תחת שם המותג (hania) הפיק כמעט קו שלם של מכונות סלילת כבישים: משאיות, טרקטורים, מערבלי בטון משאיות, עם דופנים, מכונות השקייה ושלג, משאיות, משאיות אשפה ועוד כלי רכב יכול להיות גם שרשומים עם חאניה טריילרים וסמי טריילרים למחצה. כלי רכב מיוחדים, מצוידים עם חאניה חדש מנוע שישה צילינדרים WD615 (רישיון של שטייר האוסטרי) היכולת של 266 415ls. מנגנונים אלה הביא תקן Euro-3 ויש חדש אלפא-cifernoe WD 615.93 ייעוד (290 HP), WD 615.95 (336 kW), WD 615.96 (371). המכוניות יש סיכוי להתקין חאניה dvenadcatistupenchatoj פולר איטון השידורים (ארצות הברית רישיון). גם המכוניות מורשה גשרים שטייר, ZF8098 ההיגוי (רשיון), מחוזק מעיינות, הידראולי הרמת גוף Hyva (מיקום הרמת מנגנון, לקיחה בחשבון כל משאלות של הלקוחות שלנו, עכשיו רק מקדימה, קרי הבקתה). ההבדל העיקרי בין משאיות של חאניה Howo Sinotruk כבר, זה הבקתה.

הבקתה (hania) עשוי תחת רישיון סקאניה. בהתאם לכך, את הנוחות של הנהג החדש שיפור לעומת אינדיקטורים טובים של Howo. הבקתה מצוידת אקלים נפרדת שליטה, חלונות חשמליים, מושבים מתכווננים, מתכוונן היגוי עמודה, מחומם מראות. יכול להיות מצוידים עם טלוויזיית LCD, DVD, מקרר. הבדל נוסף הוא מנגנון אוטומטי הרמת/הנמכת המונית! בנוסף basic, נפוץ עם Howo פרמטרים כגון אוהד, מצמד Hydrolic שיפור סוללה, ABS, גוף חימום על ידי גזי פליטה, גדל כוח מחולל משאיות (hania) באפשרותך להתקין את ההרחבה הבאה: מנוע נוזלי preheater, חומת מגן בור קיבול הגנות, אופטימוס פריים עם מברשת, לכיסוי צלחת אור אחורי, קדמי, אחורי-הציר מייצבים וכד' על ההרכב החדש של משאיות מיכלי דלק יכול להיות מותקן עד 450 ליטר נפח. יש לזכור, איזה מנועי הובא תקן Euro-3 אקולוגי תאימות, אולם, לא איבדו האיכות-כוחם העיקרי אליהם גדל באמצעות התקנת טורבינות! וחי מנוע "המפץ הגדול", כפי שהיא מכונה, פחות. לכן, האפשרות הטובה ביותר יהיה להפעיל מכונות עם קיבולת של מנוע המותקן בבית החרושת.

יונדאי רשמית הציג את המושג של התשיעי-ONIC

יונדאי הציגה באופן רשמי את המושג של התשיעי-ONIC ב הצג מוטוריים ז'נבה. יונדאי אמר המושג הזה מראה "לחלוטין תראה החברה יונדאי קונספט חדש רכב שטח. הקונספט iX-ONIC הודעה זו, המבשר החלפת רכב יונדאי טוסון, כמו שמו החדש צפוי ב אירופה וויל iX35. החיצוני עוצב מרכז העיצוב האירופי ב- Rjussel'hajme. הקונספט IX-ONIC מראה סורגים משושה, קווים מסוגננים זוויתית, zachesannye הגב אורות» בתוספת גלגלים 21 אינץ. לענייננו, רב של צפת הוא הכתובת בשבילך. יונדאי אמר כי נדבקו משושה מאוחר יותר התפשטה כל הדגמים יהיה אחד של כרטיס הביקור של החברה.

החלון האחורי הייחודי של הקונספט iX-ONIC זני פלסטיק מלקסן, במקום זכוכית, אשר הוא בלתי אפשרי להשיג צורות כאלה. המושג משושה ממשיך לאורך הפנים. היורש של טוסון יהיה 75 מ מ ארוך יותר (4400 מ מ), 55 מ מ רחב יותר (משנת 1850 מ מ) ו- 80 מ מ (1650 מ מ). בנוסף, תקבלו החידוש מבוקר אלקטרונית כל גלגל כונן. מתחת למכסה המנוע הוא 170 כוחות סוס turbodiesel נפח 1.6 l/עצירה מערכת CO2 פליטות היוו רק 149 g/קמ. יחד עם זאת המנוע יפעל מצמד כפול "אוטומטי" 6-צעד עיצוב של יונדאי.

מידע כל דגמי מכוניות

כמסורת, לגברים יש רק שלושה נושאים לשיחה: בירה, נשים ומכוניות. אבל אם השניים הראשונים, כאשר קנה לעצמך מכונית חדשה, לתת אפילו משומשים, אבל אמין ולא כמו החברים שאיתם אתה כל הזמן "zavisaesh'" בבר? מכוניות הם החלום נפרד לגברים, החל מהילדות, כשהוא צועק על הדירה כולה "Bvzhzhzh! פף! ", מחזיק סיטרואן, קרייזלר, משמאל, מימין, התינוק זורק המצח ישירות על השולחן בחדר שלו. בואו לדבר על מכוניות. רכישת רכב חדש הוא רגע חשוב בחייו של כל אדם. לשאלה, מהו רישום מחדש וסמכות בדיקה טכנית, עובר אורח כלשהו הנציג של הסקס יותר יענה בלי היסוס, ויותר מכך, יסביר שלב אחר שלב, שאתה צריך לעשות. לכן, לא להתבלט בקהל, צורך חמור של הגברים יודע איפה ומה לעשות עם svezhepriobretennym סוס הברזל. כדאי לך לעיין אצל טבע תעשיות כדי לקבל עוד מידע. לאחר לימוד הנושא, אתה יכול בבטחה להמשיך הלאה חשוב לביטוח את הנקודה הבאה. ביטוח רכב הוא חובה במדינות רבות עבור מי רוצה לנסוע במכונית שלו.

הפופולרי ביותר הוא "קסקו". . למה? העובדה של העניין היא כי ביטוח הרכב תסייע למנוע הפסדים כספיים תוך גרימת נזק פיזי לרכב במצב כוח עליון. חברות הביטוח הן לא רק לשלם כסף כדי לתקן, אך גם להעניש האשמים, משמח. הקערות, במטרה להחזיר את הכספים. בנוסף, הנקודה החשובה היא, ככלל, החברה תשלם כסף בגין נזקים הרכב, ללא קשר מי האשם היה תאונה, אך דורשות תשלום שנתי של מנהל ההתקן של המכונית. השלמת פעולות כל הנדרש עבור הרישום, קבלת מספרים, ביטוח, עוברים ביקורת, אתה אתה יכול בבטחה לשבת מאחורי ההגה. אם יש לך את הזכות, כמובן.

אז בהתחלה, אנשים כי נהיגה הוראה הוא באחריות של נהיגה. לחץ כאן אינטל ומצא עוד . . זה למה, לאחר שעברנו את הקורס הנדרש ואת בחינות עובר בדיקת הרכב המדינה, אתה יכול לשבת מאחורי ההגה המכונית שלך, אם לא התכוונת, כמובן, כדי ללמוד נהיגה קטגוריה שונה, ואתה לא רוצה כונן אופנועים. עכשיו, כאשר אתה מוכן, אתה יכול בבטחה להתחיל לנוע. אין זה סוד כי עבור חילופי העונות ישנם סוגים שונים של צמיגים חורף עכשיו מאחורי החלון.-זמן של סכנה מוגברת על הכביש. יצרנים רבים מציעים סוגים שונים של צמיגים עם דפוסים שונים. בדרך כלל, נתוני חברות מפות תנאי מזג אוויר שונים של אזורים אשר הפיק גומי, עם כיסוי, התמונות. חשוב לזכור כי צמיגים החורף הם טובים לא ללבוש בקיץ זה הרבה רעש, בלאי מהיר (בגלל הרכות של הגומי), התור בקיץ דומה ימינה, החלקה-אנחנו יכולים לאחזר את המכונית שלך מחלקי חילוף על ידי הזין. -בטיחות מעל לכל . זה למה לא הזנחה בכל מסוימים כללים, אפילו אם לא רוצה להמשיך.

אימובילייזר נגד התראות רכב

רבים חושבים, כמה טוב יותר בהגנה על המכונית שלך מפני גניבה, מה עדיף להתקין אזעקה או immobiliser? ישנם חסרונות, יתרונותיו. בואו נתחיל עם אזעקת המכונית. עוד מידע על רב של צפת ניתן למצוא באינטרנט. אזעקה הוא מכשיר אשר אינו רק מגן על הרכב מפני גניבה, אך נותן גם הבעלים של נחמה: לדוגמה יכול לסגור, לפתוח מנעולים לרכב עם מחזיק מפתחות המכונית אזעקה, להתחיל המנוע (AutoPlay), לסגור חלונות, גגון לרכב כאשר חימוש, הודע הבעלים או אחרים בעת שניסה לחדור לתוך המכונית, פתח את תא המטען. אבל כל הנוחות הזו, מינוס, אזעקה לרכב, אתה יכול לסרוק ולהסיר הגנה ללא השתתפות הבעלים. כמה דגמים חדשים, התראות רכב, לא נכלל שיטת סריקה, אשר חלים החוטפים, תיבת הדו-שיח starline אזעקה לרכב.

המכונית הזו משתמשת קוד אינטראקטיבית אשר לא יכול להיות סרוק. אז רק המינוס הוא כבר מתחיל ליפול משם. אזעקת הרכב הזה תומך כל תכונות מודרניות, כולל כניסה keyless מרחוק. Immobiliser אינו נושא תכונות נוחות, אבל טוב מאוד מגן גניבת רכב. אימובילייזר אי אפשר לסרוק בניגוד לרכב, אזעקות, בשל העובדה כי טווח האימובילייזר הוא לא כל כך גדול כמו אזעקת המכונית.

אימובילייזר יכול להיות נשלט באמצעות תגיות מיוחדות, אשר מתגורר הבעלים, בלי זה, זה בלתי אפשרי להפעיל את המנוע, או באמצעות מפתח אלקטרוני. הדבר החשוב ביותר של חרא. זה נוכחות של תקשורת אלחוטית מנעולים מנוע זה חבוי אי שם המכונית ואת עושה לא להפעיל את המנוע, הוא מדבר על איכות האימובילייזר. כמה אימובילייזר, avtosignalizacijah זה אפשרי להתחבר interlock אלחוטיות נוספות ממסר. מנעול אלחוטית מצויד עם אימובילייזר באסטה, באג שחור, אימובילייזר אלה מותקנים במכוניות של כל ותחכום. חברות ביטוח רבות לא לבטח רכב KASKO המערכת מבלי להתקין את אלה המשדר מפתח, וזה מדבר כרכים. אימובילייזר שניתן לבצע עם סוגים שונים של המנעולים, אם לדוגמה, מכונית להתקין אזעקה עם הפעלת מנוע מרחוק, ל- immobiliser נועל מנוע רק כאשר התנועה של המכונית. מתוך מאמר זה ניתן לראות כי התקנה משותפת של התראות רכב ו- immobiliser לא תמנע לעבוד יחד, וזה כדי להגן על הרכב מפני גניבה. כמו כן זה לא מיותר, אם ביעילות להגן על הרכב מפני גניבה היא להתקין מנעול מכני לדוגמה: נעל למחסום או גלגל ההגה. אמצעים מכניים של הגנה טוב מאוד משימה זו.

משאית הובלה: הפתרון המושלם עבור החברה שלך

החברה האנושית לא יכולה להתמודד ללא העברת סחורות. מלבד ליום העברת סחורות להיות מעשית יותר עבור הלקוח, יותר ויותר מהירות ולהתחיל לדרוש פחות הוצאות עבור הפירמה. בנוסף, ההווה בכל צורת תחבורה מעניקה לך את היכולת במהירות ובאופן אמין לספק כמעט כל האובייקטים: נוזל, צורות מיוחדות, תנאים מיוחדים potrebujushhie. היום ישנם חברות רבות לספק סוגים שונים של תחבורה. זה הובלה באמצעות מקררים על גלגלים והובלה על ידי מיכליות, evrofurami. כל משתמש תוכלו למצוא קורס תצוגה נאותה של עצמו.

יתר על כן, באופן עקרוני, ללא יוצא מן הכלל, כל המטען המארגנים לספק, ליווי של מטענים: משלחים משא כשיר לסייע השלט כל הנדרש להובלה תוצר של הנייר ומספקים ליווי אירו-משאיות או מכלי רכב על כל מסלול. אם את יכולה להתמודד עם מזון וחפצים אחרים, המבקשים שמירה מיוחדת, לדוגמה, במקפיא, הובלה בקירור הוא הדבר שאתה צריך. תלוי על ממדי של המטען, הארגון לספק מודלים שונים של מקררים לרכב, כל קיבולת מטען והטפסים המסופקים על ידי מערכות שונות לתוכן. בנוסף, החברה מבטיחים התעבורה של סחורות מסוכנות-חומצות, פתרונות אלקליין וכימיקלים אחרים מגיב כימית. סוג זה סחורות מועברים ספציפית להובלה עם פרמטרים מוגזמת. עבור כל סוג של סחורות ניתן לבחור סוג הטוב ביותר של רכב ולספק משלוח באיכות גבוהה ומהירה האובייקט בנקודה טופוגרפית הרצוי. בנוסף, מטענים של היום הובלה על ידי הכביש הוא הפתרון הכלכלי ביותר.

בגלל, הבחנה בין גרסאות אחרות של הובלה, הובלה כביש הרבה פחות יקר, בגלל השכיחות של משלו. והוא מושלם המערכת של תוכן לספק היכולת סחורות שונות מועברים ללא עבודה כל קושי בכל נקודה של המדינה, היבשת. זה חייב להיות לחוצה, גם כמו העליונות של תעבורה בדרכים כבד, כמו תוקפו של מוצר הגנה. העברת שירותים במספר רב של חברות עוסקת יבשתית, כוללים גם שירותי ניטור, בקרה של הטובין. מלבד העובדה כי כמעט כל חברות גדולות מסוגלים לצייד מכוניות פרטיות ומיכל משאיות בלוויין המעקב להתקני הלקוח היה מסוגל במצב הזמן הנוכחי לדעת איפה הרכב נע עם השלל שלו.

© 2011-2020 Techcommforum.com All Rights Reserved