חודש: דצמבר 2017

Franquiciadores דה אספניולה של שבסיסה משפר את אישור האיכות של זיכיון

מדריד, 10 / 02/09.-לה שבסיסה אספניולה דה Franquiciadores (AEF) השיקה יוזמות שיפור אישורים של הזכיינית שפותחה לפני טכניקת ועדת איכות של האגודה על מנת לנהל בצורה יעילה יותר את התהליך ובכך להקל על בקשות עבור franchisors מעוניינת לקבל את אישור האיכות של הזכיינית. ראשית, יהיו ארבעה חדשים תפעולי תהליכים פנימיים כדי לשפר:-השיטות של אישור ובקרה של רואי חשבון עצמאי מצורפת חותמת איכות. -תוכן המידע שנשלח אל זכיינים מעוניין בו. -מנגנון השנתי חוות דעת שסופק על-ידי Calidad דה נורמה. -ההגדרה של nonconformities פנימית. הוא גם שתמשיך הכנת רשימה של implementers של מערכת איכות, אשר יהיו זמינים כדי franchisors כך הם יכולים לבחור בקלות בעת הכנת להשגת האישור של איכות. , לבסוף, מדריך ביקורות תוגדר כדי homogenize ההליך ואחריו המוסד לביקורת של המערכת. כיום, ישנם ארבע חברות אושרו לביצוע ביקורות צורך להשיג את החותם, אשר הם: Dekra, ECA, לויד s ו- SGS.

עם כל זה, בית האגודה עבור המרצת ואקסטרים הרמות הנדרש להשגת האישור של איכות. במילים של חאבייר Vallhonrat, נשיא AEF, אנחנו רוצים לחזק את ביטחון כי חותם האיכות של הזכיינית מביא למערכת כי בתקופות של משבר, הזכיינית היא נוסחה באופן מספק אבטחה אישור האיכות הוא מרכיב חשוב ביותר מבחינה זו עבור חברות שיש להם אותו. לאחר קבלת הפרס של האישור האחרון של איכות על נס הצוואר וצוואר, חברות 11 כבר השגת: בית אנשי השירותים, ילדי בית הספר Lizarran Tabernas Selectas, SerHogarsystem, להחליק, CreditServices, TF הכלכלי של האזור, מריאצ'י Cantina, העיר פסטה, רוק & צלעות, Reformahogar. אנו מזכירים לכם כי מערכת זו של ניהול איכות זיכיון, מוגבל לשטח ספרדי, שואפת לבסס את הדרישות הנחוצות כדי להבטיח כי החברות לאמץ אותה פגש בקריטריונים של איכות, בשיווק של הזכיינית על-ידי AEF: מותג, קיום האם ידע, הדרכה וסיוע זכיינים. בנוסף, תעודת איכות של הזכיינית תואמת מערכות אחרות-ניהול מבוסס על סטנדרטים בינלאומיים, במיוחד, מי עומד בדרישות של ISO 9001: 2000 ו אלה מקשרים זה. בתורו, הוא משלים עם דרישות דרש על-ידי חקיקה franchisors וחברות במגזר שאליו הם שייכים. באגודת franchisors ספרדית ספרדית אגודת franchisors (AEF) נוסדה לפני 15 שנה, כעת מורכב חברים 205, מחזור שאת מייצגת 66% נפח של עסקי שנוצר על-ידי המערכת זיכיון במטרות Espana.los AEF הם מייצגים, הגנה על האינטרסים של הזכיינית במדינה שלנו, כמו גם להפוך את מורו לפני המינהל ולהפוך אותו ידוע בשווקים אחרים, דרך נוכחותו בירידים שונים של זיכיונות בינלאומיים. בתורו, AEF הוא חבר של זיכיון Iberoamerican הפדרציה (FIAF) Foment Treball הלאומית. לקבלת מידע נוסף: מרווה תקשורת קשר: אסתר Murillo / נוריה קורונדו דואר אלקטרוני: / טל': פקס 91 657 42 81: 91 657 26 63

מכירות באינטרנט: אי-ביי

יזמים רבים מבלים שעות על גבי שעות גלישה נטו מחפש אפשרויות כדי להתחיל עסק באינטרנט, אבל לא רואים מה לנגד עיניהם. בין אם אתה אדם רק מתחיל באינטרנט כאילו אתה מישהו עושה מספיק כדי לטפל ברשת, כנראה נמאס לראות מודעות עבור אתרי מכירות פומביות. הידועה ביותר ואת התוצאות הטובות ביותר ניתן להשיג בגלל חשיבותם מבחינת תנועה הם מושכים, הם: Ebay מרקדו ליברה ו Deremate, אם כי יש הרבה יותר שם בחוץ אתה רק צריך לקבל אותם ואת תבחין לכל הטעמים, כולל כמה עם נושאים ספציפיים. ואם אתה עד השפה האנגלית האפשרויות הן יותר. הנושא של המכרזים היא דרך טובה להתחיל באינטרנט, למעשה התחלתי טוב ועכשיו אני עדיין עושה. ברגע שאתם מתחילים לגלות את ערוץ מכירות ולראות כי אפשר לקחת בחשבון. לא רק אתה יכול לפרסם באתרים ידועים, אבל גם יכול להיות אתר האינטרנט שלך איפה אתה למכור את המוצרים שלך, או מוצרים אחרים, עגלת הקניות שלך במקום ופועלים באופן אוטומטי 24 שעות ביממה. אתה יכול לבחור שוק נישה, לקנות תחום זה תחום מותאם פלטפורמה קיימת כגון וורדפרס, ויש לשים את המוצרים שלך על ידי הוספת פלטפורמת תשלום מאובטח כדי להתחיל להתאמן. ההשקעה בתחום זה רק 10 $ פלטפורמת וורדפרס היא חופשית. קבל עוד מידע. אני ממליץ לך להקדיש זמן לחקור צורה זו של שיווק העושה שימוש כל כך הרבה אנשים ואיפה כמה עושים עסקים מצוינים. מכירות פומביות באינטרנט הן הצלחה צמיחה יציבה בשל, פשוט, אנשים שיכולים לקנות או למכור את כל מה שאתה יכול לחשוב על הנוחות של הבית שלך. אפשר לומר כמעט הכל מותר במכרזים, או כל דבר אפשרי, כמו שאומרים. אל תתחיל ידי הצבת מכשולים אומר, כמו רבים לומר, אבל אני יכול למכור שם? בגלל תירוצים לא יעזרו לך כי דרך האתר הזה אתה יכול "למכור הכל" בין הפריטים סחורה חדשה או משומשת או שירותים, או שאתה יכול לחשוב ניתן למכור, להיכנס לאחד מאתרים אלה לבקר את הקטגוריות ולראות שהכל מכוסה. רבים החלו למכור את מה שהיה לנו בבית כמטרד והיה אז להתחיל לקנות ולמכור. אני גם יודע מי התחיל למכור כל דבר מהבית ואז המשיך לתת לקרובי משפחה או חברים למכור עודף או כבר לא בשימוש, כדי לשמור על עמלה. ואני מבטיח לך שיש הרבה דרכים שבהן יושמו במערכת זו. זוהי דרך מהירה להשיג כסף, אתה צריך לעשות חקירה ראשונית עבור כל מוצר שאתה רוצה למכור, כלומר, לדעת המתחרים שלך, בין אם גבוה או נמוך עם מוצר זה שהוא נמכר במחירים בשוק, משלוח פוליסות, אם הם במלאי או לא, וכו '. וכו ' ו באותו זמן כמו שאתה צריך לעשות משימה המחקר היא גם דרך לגלות את הרשת והאפשרויות שלה. אם אתה מסתכל באתרי מכירות פומביות, למצוא כל מה למכור, אבל חשוב יותר, תמצא מי שרוצה לקנות, אם אתה חושב מה שאתה רוצה אף אחד, אני מבטיח לך שתקבל את הרוכש. לעולם אל תשכח את הטווח של האינטרנט, Ebay במיוחד, הצלחתי למכור דברים לקונים, לא רק לא היו במדינה שלי, אבל היו במקומות נידחים ובכל זאת הם קנו את זה להשתלט על עלות המשלוח. בסופו של דבר: זה פשוט מאוד, להביט בבית שלך זה כבר אינו משרת אותך או שהגיש ולא להשתמש, לקבל אפילו תמונה אחת, להירשם לאחד האתרים הללו בחינם ולהתחיל תרשימים הפרסום הראשון שלך באתרי מכירות פומביות, לפרסם לפחות אתה יכול לדמיין, בתיבת הדוא"ל שלך יופיע מילות הקסם: "מזל טוב יש לך למכור את המוצר שלך" בהצלחה! אדוארדו בלנקו.

תבנית קורות חיים

אתה יכול להטביע את "קורות חיים דוגמאות חינם", "תבניות קורות חיים בחינם," ו "דגימות קורות חיים חינם" באינטרנט. לדעתי, דבר אחד שגורם תבנית קורות חיים חינם שונה אחר: התוצאות. מצא תבנית קורות חיים חינם שיעזרו לך ליצור את קורות החיים ינצח עבודה. זה אומר כמה דברים חייב להיות נכון לגבי תבנית זו אתה שוקל. ראשית, הוא חייב להיות מסוגל לייצר סכום מדהים בחלק העליון של עמוד אחד.

אם מותר רק כדי להתחבר הצהרה עובדתית, אפילו אם זה טוב, אבל לא בהכרח להיות מסוגל לייצר את קורות החיים שאתה רוצה. לפחות לא מהסוג הייתי ממליץ. שנית, היא חייבת להיות גמישה. אם אתה לא יכול לסדר את הדברים בקלות, או לשנות את הגופנים והעיצוב, זה יהיה סגור מדי, יהיה כמו ברית המועצות "כל-you-מזנון. אתה מקבל צלחת קטנה של מזון לומר," לא זה כל מה שאתה יכול לאכול. "בשנת שלישית, אתה חייב להיות עיצוב מקצועי, מושך. הוא מבקש להדגיש, לא יופיעו.

עבור מראה מקצועי, כנראה מסורתיים יותר. התכנון צריך לכלול שטח לבן בשפע, פשוט משום שהוא "מוכר" יותר. עוד מידע על אינטל ניתן למצוא באינטרנט. רביעית, הוא חייב להיות בפורמט Word. במקרה הזה אני חושב ש גבריאל חמו מדרשת הגולן צודק במה בהוא אומר. אם יש לך עסק עם התוכנה, אתה צריך לאפשר לך לשמור או לייצא לפורמט וורד. זהו תקן התעשייה. אם אתה נותן משהו המגייס בצורה אלקטרונית, ולא ב-Word, אתה תהיה בר מזל אם הוא בא במגע עם לך על שליחת מסמך Word. סביר יותר שזה יקרה. אם תבנית קורות חיים חינם (או אחד אתה שוקל לקנות) בקריטריונים אלה, כנראה שווה את השימוש. זוהי רשימה קצרה למדי. שימו לב לא אמרתי דבר על גופנים מהודרים או תוכנה או כל פעמונים ושריקות בכלל. אלה יכולים להיות נחמד, אולי אפילו מועיל. הם אינם נחוצים. הפעל את Microsoft Word, לטעון את התבנית שלך, במידת הצורך, לשנות את המקור של 11 נקודות Times New Roman (רגיל, אטרקטיבית, מקור "בטוח"), ולהתחיל לכתוב! תבנית קורות חיים חינם לא יעשו את העבודה בשבילך. אתה פשוט יכול לחסוך זמן על משימות שגרתיות כגון תבנית המסמך. תוכן העבודה הזוכה הכל תלוי בך. זכויות יוצרים 2005 על ידי רועי מילר מאמר מאת רועי מילר, יוצר פיתחה לאחרונה פשוטה, חזקה, הזוכה חבילת עבודה קורות חיים התבנית. ניתן לקבל עותק חינם כאן: ואם אתה אוהב את המאמר הזה, כדי להיות בטוח להירשם חינם עלון שבועי רוי. מאמר זה לשכפל לשימוש ידיעונים אתרים על ובלבד תיבה זו המידע נשמר ללא פגע. שלח הודעה על כוונה לפרסם מוערך, אך לא נדרש:

השכרה או…?

מנהלים רבים, משרדים אשר ממוקמים רחוק המטרו, מתמודדים עם האתגר של העברת כוח אדם עבור משימות. ולעתים קרובות זה משפיעה על איכות העבודה של המשרדים, כמו מערכות תחבורה בערים הגדולות המום, כדי להיות מסוגל להגיע לעבודות האנשים נאלץ לבלות מספר שעות על הכביש. הכביש הוא מעייף מאוד מעצבן. הבעלים של חברות לנסות למצוא דרך לצאת מהמצב הזה, חושבים על אופן כדי לצייר את מנהלי ההתקנים של הכרכרה בבעלותו הפרטית midiavtobusami. בהתחלה זה kuchkuetsja עובד-צוות הרעיון מתחנת המטרו הקרובה ביותר למשרד שבו כולם מרים כל פרט של המכונה drebezzhashhaja. . אבל בקרוב הזמן שהמצב מסובך כי הם אנשים מאוד לא אמין. לא עובד שם יותר לשלם וכוח פחות מושקע.

אחד, לא יכול להיות ימים שטופי שמש, המוביל הפרטי פשוט אינו מופיע. ללא הסבר. הבעיה הוא עליז יותר. ניהול מחליט ליצור צי מיני ולקחת נהג אשר תרוץ מן הרכבת התחתית משרדים, כמו גם לרכוב יחד על משימות חשובות. הרעיון נראה מוצלח מאוד, שנרכש בדחיפות שימוש אוטובוס קטן. לאחרונה מצאתי אצל אינטל אוזן קשבת .

לו למצוא ערכת מנהל ההתקן. הכל בסדר. כל אחד הוא מאושר. אחרי כמה (אך לא הרבה זמן) עם מכונת מתרחשת אחת מצרות: א) לגנוב אותו או b) היא מתקלקלת. רוח הגולן כדי לקבל עוד מידע. הגרסה הראשונה של הסאגה מסתיים, כי מכונות נמצאים לעתים נדירות. ? מי אלה. תיקון מתחיל. אנשים נוסעים בתחבורה ציבורית אוטובוס קטן, דומדמניות אדומות… כי מצאתי ערימה של בעיות ותקלות. כסף הוא בילה על חלקי חילוף, זמן ועצבים. מנהלי התקנים לבלות ימים להסתובב במסדרונות משרד, אחד מהמשרדים שותה תה-קפה, מתלונן על בעלי מלאכה, יצרני כלי רכב נס. בסופו של דבר כל קבל, אוטובוס קטן vybratyvaetsja מתחיל לנדפיל, הנהג ניתנת חוברת עבודה ואת ההוראות חם "עזבי מהר מאוד את המשרד". אז ההחלטה לסיים את חוזה עם אחת מחברות התחבורה. האוטובוס' שירות' מרמז כי העבודה צוות המלון בבוקר, ליד תחנת המטרו, והוא נוח מחכה לאוטובוס מנהל ההתקן המתאים, ההגעה בשקט את הדלת של המשרד. בשעות הערב לאותו אפיק נפלא מספק הכל באמצעות המטרו. אינם מפרים אוטובוס באמצע הדרך, הנהג לא יכול בולטת בשטח ליד הדלת כולם נוחים. בנוסף, ניתן לעשות הזמנה 'אפיק' על המסיבה של החברה או לארגן אוטובוס כדי לנסוע הטבע כל שותפות במשרד. באופן כללי, בחודשים הראשונים של המבצע בחברה התעבורה שכורה להראות רווח ברור שיתוף פעולה. חיסכון, ביטחון מוחלט כי התחבורה יהיה. כך להחליט: להשכרה או…?

סופר באג שחור חדש BT-81w

אימובילייזר שחור באג BT81-W פותחה על ידי "Altonika" (מנהיג בייצור של מתחמי להגן על הרכב מפני גניבה), לוקח בחשבון את הדרישות הבסיסיות של חברות הביטוח, בעת ביצוע מדיניות "קסקו". הדרישות הבסיסיות ניתן לייחס התראות רכב קבוצת מחיר, אימובילייזר נוסף (חובה עם מנעול דיגיטלי ממסר מנוע המבצע), בלם מערכת מנעול, מנעול הוד מערכת האיתור הלוויינית. שחור באג במערכת BT81-W להשתמש משדר טכנולוגיה (אנגלית-המשדר (משדר-המשיב) משדר-המשיב). מהות הטכנולוגיה היא לשימוש של צריכת המשדר שולח אות מוצפן בתגובה לאותות שהתקבלו. הדוגמה הפשוטה ביותר היא המשיב מכ ם, אשר נמצא בשימוש כדי להציל את רפסודות.

מורכב אימובילייזר שחור באג BT81-W… תווית (גודל 3 x 1, 5 ס מ מחזיק מפתחות). לחץ כאן אינטל ומצא עוד . Iniciirujuet היא שאילתה מיוחד הוא מפורש על ידי מערכת הביטחון, להלן יכונו כמו באג שחור BT81-W לוקח החלטה לבטל את החסימה של המנוע. הוא גורם נוסף של ביטחון ערכה של קוד, על-ידי לחיצה על דוושת הבלם. מספר פעמים שחייב לעמוד דמותו של. יחידת הבקרה השחור באג BT81-w במיוחד רצוי לציין את המכשיר מגן, שפותחה על ידי 'Altonika', מורכב בצורה של רגילים רכב ממסר-רגע.

לחכות עד מותקן בהפער של המעגלים המכונית. בעניני עסקים תמיד כדאי לפנות ל אפריקה ישראל. ייתכן jelektrobenzonasosu למערכת פלקס או הצתה. העיקרי הוא כי לחכות את הממסר מקבל פקודות מיחידת הבקרה המרכזית שחור באג BT81-W, תוך שימוש באותו חיווט מקף. האות מוזן בתדירות גבוהה יותר מאשר חשמלי. כדאי לך לעיין אצל אינטל כדי לקבל עוד מידע. לפיכך, החשמל פועל קרוב יותר לגרעין של החוט, ועל צוות הניהול החלק החיצוני. במצבים רגילים הממסר עצמה לחלוטין אינה מתבטאת, אבל זה שווה המכונית למשוך החוצה, מיד מופעלות חיישן התנועה, בנוי על השלדה זהה. הרושם הוא כי המכשיר נמצא מצב לא בריא ולעבור אינה אפשרית. אבל זה שווה לתת יחידת הבקרה הפקודה 'הלכה', כמו הרכב חוזר למצב נורמלי. אם תסיר את יחידת הבקרה הראשי, ממסר ימשיך לבצע את תפקידיה. בשיתוף עם הבאג שחור מומלץ להשתמש במערכת ה-W BT81 שליטה שונית GSM. באמצעות מערכת זו, יש לך תכונות כגון:-אשיג את המיקום הנוכחי של הרכב; – להציג את המיקום של המכונית על מפה אינטראקטיבית מותקן על המחשב הביתי; -נעילה מרחוק הפעולה. למטרה זו זה מספיק כדי לחייג מספר טלפון, אשר ניתן לבחור את עצמך, הזן את קוד הנעילה, אז הרכב העבודה מערכת בלוק שחור באג BT81-W, להפעיל המצב 'פאניקה'. להשאיר את הרכב למרכז שירות, אל תדאג. להסיר תגים ההעתקה של טי באג שחור BT81-W-בלתי אפשרי. היא משתמשת דיאלוג דינאמי זיהוי (DID), הקוד תגובה נוצר באופן אקראי בכל פעם בית חדש.

מהוותיקים בכבישים

זה לא סוד המכוניות על הכביש כל יום הופך להיות יותר ויותר. אוהב את אלו אשר בפעם הראשונה לשבת מאחורי ההגה. ין את הסיפור. הטיול הראשון הופך למתחילים מבחן מעולה. יש בלי מדריך עם חילוף לדוושות, יש אף אחד לא אומר לך מה לעשות מחוץ למצב מוכר. מצבים כאלה מתרחשים לעיתים קרובות בשלבים המוקדמים של נהיגה הנהג המתחיל כדי לזהות את התקנים מסוג תמיד היו תווים הודבקו על זכוכית רכב: משולש עם האות u, קומקומי השני. לאחרונה הציג סימן יחיד עבור כל מנהלי ההתקנים, לשרת פחות משנתיים, הסימן כביכול "הנהג המתחיל". עושה את זה לאנשים שעזבו. רק עבור כביש ללא כישורי הנהיגה המעשית? באופן טבעי…

אימון נהיגה בתי ספר משאיר הרבה בחסר. טוב, אם אתה מקבל מורה מנוסה ובעל… עם זאת, זו אינה תרופת. ניסיון מגיע עם תרגול. והיכן לקבל בפועל, אם השלט "נהג המתחיל" חל על שאר המשתתפים תנועה עם דיוק כן ולהיפך. רבים ראו את.

המכונית עם כל-כך מוכר, נסי במהירות להשאיר אותו מאחור, אז לך להיות קורבן של נהג צעיר שגיאות. תרבות של נהגים על הכביש יוצא הרבה בחסר. לפי רוכבים מנוסים רבים, למתחילים יש אין מקום בכבישים. כמו מתאגרף על הכביש טובה להעלות זכרונות כמו עצמם התחיל, ולעזור לו על ידי מעשיהם, לא כדי להפריע ולא לעצבן צפירות. לאחר החוויה של נהיגה קצת יותר מחצי שנה, ניתן לומר כי מנהלי התקנים הקשורים הבנה "קומקום" הרוב. יש לקוות כי אלה מי כעת החל את דרכו לתוך העולם הגדול של כבישים, שנים מאוחר יותר, לא אשכח איך הם היו עולים חדשים, יהיה עם אותם סימפטית למי רק מפעיל בדרך זו.

חדש בטכנולוגיה-רכב DVR CRX

מהו מכשיר הקלטה דיגיטלי? רכב DVR הוא מכשיר קומפקטי מותקן בתא הנוסעים של מכונית ומאפשר במהלך התנועה לשמור וידאו על ההתרחשויות על הכביש, בתוך הרכב. הקלטת וידאו נעשית על כרטיס ה-SD ויש בסרטונים יש תבנית קטנה. למה DVR? לאחרונה, מכשירי Dvr צוברים פופולריות בשל שלה התועלת חריגים עבור מנהלי התקנים. DVR רשומות וידאו ושמע, זה יעזור להוכיח את חפותו של תאונה ומצבים אחרים. קטעי וידאו של מה שקורה על הכביש תסייע לזהות את הנאשם תאונה ו .

להציל אותך ממיון את היחסים עם משטרת התנועה וחברות הביטוח. הווידאו, שהתקבל באמצעות הרשם הופכת ארגומנט ברזל במקרה של האשמות שווא על-ידי חברי משטרת התנועה. ן בהחלט מבין את הסיפור. לדוגמה, לעתים קרובות מנהלי התקנים קנס על נהיגה עובר באור אדום, בעוד רמזורים החליף בזמן הנסיעה, ולא לפני. הנאשם כי הנהג לא הבחין בסימן תנועה, אשר, מתברר, היה מותקן באופן שגוי או משהו סגור. DVR יכול להוכיח במקרה שלך. לפעמים הנוכחות של מצלמות לרכב הוא שטיעון מספיק עבור משטרת התנועה העובד ועצר את הרכב. DVR-לא הציוד הזול ביותר, אבל תאמיני לי, עבור תביעה ברשלנות בתאונה, שאתה יכול לשלם הרבה יותר גבוה תג מחיר, וזה לא תמיד מוגבל לקנס.

. כן, וגם היומון "extortions >> הכביש בצד ביקורת עלולה להביא כמות גדולה יותר. בנוסף נוכחות התקן הקלטת הרכב תעזור למנוע גניבת למנוע בריונים, נזק את המראה של המכונה. כיצד לבחור ולהתקין מכשיר הקלטה דיגיטלי? המכונית kit DVR צריך לכלול את מצלמת וידאו, מקליט יחידה, כבל, כל החוטים הנדרשים, כמו גם המתאם מ המצית, אשר מתבצע. יחד עם המרשמים נראית לכאורה כעסקה של מתקדמים יותר דגמים גם יכול להיות כרטיס זיכרון המסופק צג עבור צפייה בסרטי וידאו באתר. מקליטי וידאו הם קלים להתקנה. הראשי דבר כראוי, בהתאם ספר ההדרכה, מחברים את המצלמה את אספקת החשמל. חשוב לזכור כי המכשיר אסור להשאיר על חניה ארוך, כדי למנוע פריקה מהירה של הסוללה. שים לב כי שימוש הרכב מצולמים שרשם מותרת על פי החוק, באופן רשמי התקבלה על ידי בית המשפט כראיה. אז תשמרי על האבטחה של הנסיעה שלהם, לחסוך כסף ותסכול.

אבנים חדשות "מתחת למים" OSAGO

חודש האביב הראשון הוכיח עמוס שינויים בחקיקה על צד שלישי חובה ביטוח אחריות (MTPL). רוסיה קרוב בפרוטוקול אירופאי כזה ביטוח, הציג נזקים ישירים, הסיכויים מנוכי ביטוח. לקרוא עוד על החסרונות של MTPL ינסה לומר לך במאמר זה. ביטוח חבות אזרחית של בעל המכונית היא הנורמה בכל מדינות מתורבתות. ברוסיה רכישת MTPL הפך חובה מ-1 ביולי 2003 שנה לאחר כניסתו לתוקף של החוק הפדרלי של הפדרציה הרוסית של 25 באפריל 2002, מס ' 40 – FZ ' על ביטוח החובה של אחריות אזרחית הבעלים של כלי רכב ". הוא צפוי כי היתרון העיקרי של ביטוח מסוג זה הוא כדי להגן על האינטרסים של בעלי המכוניות בעת גרימת נזק בריאות, חיים או רכוש של צדדים שלישיים.

בפרט, עבור הלקוחות סיכם חוזה ביטוח, חוק OSAGO נוסדה הבא מסכם את המבוטח בגין נזקים שנגרמו לצד שלישי: על רכוש-עד 160 אלף רובל, אך לא יותר מ- 120 אלף רובל אחד הקורבן; על החיים ועל הבריאות של לא יותר מ 160 אלף רובלים עבור קורבן אחד. . הליך סטנדרטי עבור קבלת ביטוח MTPL כדלקמן במקרה של תאונה, היה צורך ליצור קשר חברת הביטוח של אירועים עבריין. עם זאת, מרץ 1, 2009 נכנס בכוח התיקונים בחוק על OSAGO. החידוש העיקרי של המסמך הפך להסדר ישיר של נזקים כדי הנפגע, שבתוכו להחיל עבור החזר התאפשרה על ידי המבטח שלך, השיחה הנציג של התנועה המדינה בטיחות INSPECTORATE, בתנאים מסוימים, הוא אופציונלי. זה שווה כדי להזהיר כי הליך זה עובד רק עבור הנהגים שקיבלו 1/03 / 09 מדיניות בשנה. .

השאר צריך לחכות הביטוח או ללכת על הפסקת החוזה עם כמה נזקים לבעלים. בנוסף, ישנם נזקים ישירים רק כאשר תאונה התקיים בהשתתפות מנהלי ההתקנים של שני כלי רכב, נזק בעקבות התאונה נגרם נזק לרכוש בלבד. האחריות של הבעלים של שני הרכבים חייב להיות מבוטח בהתאם לחוק על OSAGO. כמו כן, דרך ייחוס ישיר הציג הרשמה פשוטה של תאונות (פרוטוקול אירופאי), כלומר נהגים לא יכול לקרוא נציגי משטרת התנועה בזירת. למטרה זו יש צורך לציית תנאים הכרחיים: לנפגעי תאונת נזק בלבד לרכוש; התאונה אירעה מעורבים שני כלי רכב אשר בעלי אחריות אזרחית מבוטח על פי החוק על OSAGO; נסיבות הפציעה, בקשר עם פגיעה ברכוש עקב התאונה, את הטבע ואת הרשימה של כלי רכב נזק לעין ואינם גורמים המדון פעם ומוקלטות המודעות תאונה טפסים אשר מתמלאות על-ידי מנהלי התקנים מעורב תאונת דרכים רכב לפי כללי של ביטוח החובה; אחריות אזרחית של שני הצדדים לתאונה מבוטח על חוזים OSAGO סיכם אינו מוקדם מ- 1/03 / 09 בשנה. הדבר החשוב ביותר. במקרה של תאונה ב תשלום הביטוח בצורה פשוטה לקורבן מבוצעת בסכום של לא יותר מ- 25 אלף. . רובלים. לכן, כאשר הצבת אירוע הביטוח ללא תנועה שוטרים צריכים שקול את הנקודות הבאות:-ההודעה מלא עם שני הצדדים באופן מלא בפירוט; -האם ניתן לאמת כל התיקונים בהודעה על-ידי החתימות של שני הצדדים; -בהודעה הקפד לתקן את זה המשתתפים תאונה אין הבדלי פרשנות של נסיבות התאונה, את הטבע ואת הרשימה של פציעה גלויה; ? מתי חילוקי דעות או ספקות כי כמות הנזק אינו עולה על 25 000 רובל, מומלץ שתקרא שוטרי משטרת התנועה. יש צורך להזהיר את זה אם? שהסכמת לשגרה מפושטת, הנהג שוגה בהערכת תיקון הרכב (במחיר יקר יותר הסטואה 25 אלף רובל), כל קרנות החורגות מהמגבלה הלקוח יהיה לשלם מהכיס. במקרה הזה אני חושב ש רב של צפת צודק במה בהוא אומר. "מבטח עם כוונות טובות לא יכולתי להתאפק בלי משטרת התנועה מזירת לשלם לקוח העולה על סכום זה. אחרת, זה נופל תחת הסנקציות של רשויות המס ", אמר הנשיא SAR אנדריי Kigim. המורכבות שלה ללכת לבית המשפט אם ההגדרה הלא נכון של הערך של התיקון, כי את הנהלים הקיימים בשפה הרוסית בתי משפט פיצויים עבור פשוטה ויש ניהול . עדיין. הנשיא SAR הסביר: "אנחנו צריכים להבין כי הנהג עצמו בבית המשפט תהיה חובה להגן על מעמדה וכדי להוכיח בתביעה לקבלת פיצוי נוסף, בהעדר ראיות כמו היום שימש את משטרת התנועה על התאונה עזרה '. באופן כללי, התקווה של המודעות של הנהגים היה, באופן כללי, הבסיס להקמתה של תקנים אירופיים בחקיקה רוסי, מדגיש ביותר עורכי דין. עם זאת, למרות כניסתה מדורג של התקנות החדשות OSAGO לפחות לשנה, מומחים רבים לחזות כעת הגידול במספר התלונות של אזרחים על-פי החוק על ביטוחים OSAGO בכל הערכאות. באשר המבטחים, המומחים צופים כאן נוספים הנטל הכלכלי על החברה. בפרט גמישה יותר גישות לקביעת הכמות של פיצוי CMTPL ללקוחותיה מאשר נהגים נתפס בחברה של מישהו אחר, יוביל תשלום ממוצע גדול יותר ב- OSAGO. אולי על ידי יישור שלהם ציפיות שליליות עם כוונון מחדש הכולל של השוק, נציגים של שוק ביטוח לאחר הפעיל לחץ משרד האוצר עשה את אותו הדבר לשפר את שיעורי ההמרה ב- OSAGO. זכור כי העלות של המדיניות היא סכום המקדמים בהתאם כוח מנוע; ניסיון של מנהלי נהיגה הודה ניהול; הגיל של נהגים הודה למשרד; תקופת המבצע של הרכב; שטחה של רישום של הבעלים של הרכב; מספר הנפשות הודה ההנהלה של המכונית. כתוצאה מכך, מסביר ההמרה מוגברת המחירים שטחים זמינים להציג את היעילות של פעולות MTPL, במסווה של מוגבר גורמים אחר כלשהו. ההחלטה נכנס לתוקף ב- 25/03 / 09 בשנה. לדוגמה, ארכנגלסק, Kopejska, סורגוט, המחוז האוטונומי חנטי-Mansiysk, מקדם יקוטסק להגדיל מ 1 או 0.8 ל 1.6. קאזאן, קמרובו, קרסנודר, ניז'ני נובגורוד, סלסול, Novokuznetsk, חברובסק, צ'ליאבינסק-1.6 או 1.3 ל- 0.8-1 בהתאמה. מאוכלס בצפיפות, חירום במוסקבה, סנט פטרבורג, לגעת שלהם אינו פלדה המקורי כפול בגודל של התעריף. בנוסף, המסמך נייר לודיג OSAGO במקרה מתי לנסוע מספר בלתי מוגבל של אנשים מורשים הערך של 1.7. גם הגדילה את הסיכויים עבור נהגים צעירים (עד 22 שנים) ומנהלי התקנים עם פחות מ-3 שנים. כאמור, סגן המנהל הכללי של מנוע ביטוח SC 'רוסי מיר' אנדריי Znamenski: "כתוצאה של התעריף החדש יהיה לא משנה, אם לכלול בחוזה לא מנוסים נהג צעיר, או חוזה OSAGO ללא מגבלות ". גם עם 0.7-0.9 הגדילה מקדם עבור מכוניות קטנות עם מנוע מ-50 עד 70 HP. שילוב של גורמים שונים הגדלת התעריף בהמבטח MTPL ממחישה את הדוגמה הבאה. עבור Vaz 2105 70 כוח סוס מנוע רשום ב- Kargopol ' אזור ארכנגלסק, הבעלים של אשר הוא הפיזי האדם, המשרד הודה 22 שנים או הנהג המבוגר עם 2.5 שנות ניסיון, מדיניות OSAGO מוכיחה להיות תחת הכללים החדשים, יותר יקר ב 1 k. 579 רובלים, או ב- 227.8%. לפגוש את הנהגים החליטה לממן בשבוע שעבר, רומז הרוזן הנוכחי בסיסי בטוח המרבי, אז המבטחים יהיה מסוגל לתת הנחות ללקוחות שלה. טיוטה תיקונים לפקודת משרד האוצר של ממשלת התעריף הגדול ש-OSAGO היה לרשותו של העיתון "מרצ'נט". שווה שימו לב כי התעריף הבסיסי עבור הפרט בעל הרכב עכשיו 1980 לשפשף., עבור עיסוי 2375 ישויות משפטיות. נתון את ההשפעה על המחיר הסופי של אלה יחסי, על פי משרד האוצר, המבטחים עצמם להפחית את פרמיית ביטוח על בסיס המצב הפיננסי של החברה. כמובן, לא נמצא התגובה לשווק ביוזמת משרד ביטוח אוטומטי. רוב זיהו זה להכשיר שזורקים.

לוגיסטיקה: 5 סיבות לבחור משלוח המטען בכביש

רשימה של יתרונות שולח בדרך היבשה אל שאר אמצעי התחבורה הבינלאומי, הופך את המשאיות של אוסטריה פשוט הכרחית למען המדינה שלנו היום. היום, ברחבי העולם, globalized, נוגעים כמעט בכל תחומי החיים של האדם המודרני. הפדרציה הרוסית הוא יוצא דופן. המדינה שלנו היא שותפה מלאה ב הגלובליזציה של העולם מגמות. מערכת משלוח תשתית מורכבים עשוי אלמנט הכרחי בתעשייה ובעסקים. לתשומת לבך, אנו מציעים את היתרונות של משא בכביש 1. .

לשירותך סיוע לאנשי מקצוע מוסמך ומנוסה. מצב חברות שירותים כאלה יעשה הכל כדי לפשט את שיתוף הפעולה. הם מנהלי, אשר מספקים ישירות מסירת הטובין עצמם ועובדים אחרים מי להבטיח את הרמה הגבוהה ביותר של שירות. 2. מטען שירות ביטוח.

תשפטי בעצמך אם כל הסחבת נייר על מדיניות הרישום לוקח על שליש מסיבה, במקרה שלנו, חברה זו, אשר עוסקת הכרכרה של סחורות בכביש, אשר יכולה גם לדאוג ועמילות מכס, היא משמעותית מסייעת לך לחסוך בזמן. רגע אחד, תמיד הכסף אתה יודע. זה. סדר יותר מכך, במקרה של תביעת ביטוח, החברה מקבלת אחריות מלאה על המצב. 3. גמישות של המסלול היא להבטיח כי הטובין תימסר מיד הזמן המתאים ללקוחות. 4. רוצה שירות שהחברה סיפקה labelling או אריזה נוספים? כל זה אפשרי. החברה גם יכולים לספק לך עם הרכבת, פירוק של דיילות מטען יכול לספק לפריקה וטעינה. ניתן גם להזמין את דמי ההובלה של סין וקוריאה. גם הוא אחד המאפיינים של מטענים ההסעים בתחבורה מוטורית צדדיות. כלי התחבורה יכול אפילו ביותר מטענים "מורכבות". ללא קשר אם אתה צריך להעביר מטען, תבטיח החברה משלוח חומרי פסולת מסוכנים מטען או מוצרים של החי, והמון מנופחים או גדולות. 5. שילוב של עלות משלוח והסבר טובה-מהירות של יעילות כלכלית מסוג זה, אשר מבטיח כי מוצרים נדרשים עבור הפעולה הרגילה של החברה נקלטים על הזמן. סיכון מינימלי, יעילות, נוחות בקבלת הובלות מטענים-כל.

© 2011-2020 Techcommforum.com All Rights Reserved